SKU
2149_A

Mivinat Mega B100 50 tab.

28,59 zł
Dostawa w 1-2 dni
Opis

Suplement diety.

Tabletki Mivinat Mega B100 to produkt, który łączy witaminy z grupy B, które są grupą witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w szczególności przemian metabolicznych.

Więcej informacji

Tabletki Mivinat Mega B100 to produkt, który łączy witaminy z grupy B, które są częścią katalizatorów większości procesów zachodzących w organizmie człowieka. Kompleks witamin B pomaga poprawić napięcie mięśni i zwiększyć poziom energi. Wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego, poprawiając wiele procesów poznawczych: koncentrację i pamięć.

Odpowiedni poziom tych witamin, zapewnia prawidłowy metabolizm, a także ogólnie poprawia funkcjonowanie organizmu.

Witamina B1 (tiamina) odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Jest niezbędna w metabolizmie cukrów.

Witamina B2 (ryboflawina), sprzyja wchłanianiu białek, tłuszczy i węglowodanów. Jest niezbędna w procesie produkcji czerwonych krwinek, oddychania komórkowego, wytwarzania przeciwciał, wzrostu komórek. Jest ważna dla zachowania zdrowej skóry, paznokci, włosów. Reguluje aktywność tarczycy.

Witamina B3 (niacyna) jest ważna dla prawidłowego krążenia i właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Jest niezbędna dla prawidłowego metabolizmu białek i węglowodanów. Pomaga utrzymać zdrową skórę. Niacyna również bierze udział w usuwaniu ubocznych produktów przemiany materii. Wpływa na produkcję hormonów steroidowych, syntetyzowanych przez nadnercza, takich jak hormony płciowe i hormony związane ze stresem.

Witamina B5 (kwas pantotenowy) jest potrzebna do utworzenia koenzymu A, który jest niezbędny do metabolizmu i syntezy węglowodanów, białek i tłuszczy w organizmie.

Witamina B6 (pirydoksyna) odgrywa bardzo ważną rolę we wzroście i funkcjonowaniu wszystkich komórek organizmu. Jest niezbędnym składnikiem odżywczym odpowiedzialnym za prawidłowedziałanie wielu niezbędnych dla naszego organizmu enzymów. Witamina B6 przyczynia się też do produkcji serotoniny.

Witamina B9 (kwas foliowy) jest niezbędna do wzrostu i podziałów wszystkich komórek ciała, w tym komórek nerwowych. To składnik konieczny do produkcji różnego rodzaju neuroprzekaźników oraz syntezy kwasów nukleinowych: RNA (kwas rybonukleinowy) i DNA (kwas dezoksyrybonukleinowy). Kwas foliowy w połączeniu z witaminą B12 są nieodzowne do tworzenia, dojrzewania i namnażania czerwonych krwinek. Kwas foliowy wspiera również produkcję przeciwciał. Jest niezbędny dla zdrowia skóry i włosów oraz zapobiega przedwczesnemu siwieniu włosów.

Witamina B12 (cyjanokobalamina) odgrywa bardzo ważną rolę w metabolizmie energetycznym. Jest potrzebna do syntezy szpiku kostnego, czerwonych krwinek i prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Sposób użycia

Należy przyjmować 1 tabletkę dziennie, najlepiej przed śniadaniem. Popić szklanką wody.

Składniki

Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna (żel celulozowy), substancja wypełniająca: (skrobia kukurydziana, sorbitol), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja wiążąca: poliwinylopirolidon, amid kwasu nikotynowego (niacyna: 16 mg – 100% RWS), substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, D -pantotenian wapnia (kwas pantotenowy: 2,7 mg – 45% RWS), cyjanokobalamina (witamina B12: 2,0 µg – 80% RWS), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6:1,4 mg – 100% RWS), chlorowodorek tiaminy (tiamina: 1,1 mg – 100% RWS), ryboflawina (ryboflawina: 1,4 mg – 100% RWS), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy: 100 µg – 50% RWS).

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.
  • Suplementy diety nie mogą być stosowane jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Produkt nie jest przeznaczony dla małych dzieci,kobiet w ciąży i karmiących.
  • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
  • Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić od światła.
  • Produkt powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Dodatkowe informacje
Więcej informacji
Ilość netto 54,0 g
Forma podania tabletka
Zalecana jednorazowa porcja 1
Liczba porcji w opakowaniu 50
Szerokość 5 cm
Długość 5 cm
Wysokość 9,5 cm