SKU
2151_A

Mivinat Silica Complex 120 tab.

28,40 zł
Dostawa w 1-2 dni
Opis

Suplement diety.

Mivinat Silica to produkt zawierający kompleks składników mineralnych: magnez, wapń, bor, krzem, cynk i krzemionkę ze skrzypu. Składniki mineralne wzmacniają układ kostny i mięśniowy, a także pomagają zapobiegać odwapnieniu kość.

Więcej informacji

Mivinat Silica to produkt zawierający kompleks składników mineralnych: magnez, wapń, bor, krzem, cynk i krzemionkę ze skrzypu. Składniki mineralne wzmacniają układ kostny i mięśniowy, a także pomagają zapobiegać odwapnieniu kość.

Wapń w postaci węglanu wapnia lub cytrynianu wapnia to występujący w największej ilości minerał w ludzkim ciele. Bierze udział w bardzo ważnych procesach w organizmie, takich jak: skurcz mięśni, przekazywanie impulsów nerwowych, aktywność serca i krzepnięcie krwi. Jest kluczowy dla utrzymania zdrowych i mocnych kości.

Magnez bierze udział w wielu reakcjach enzymatycznych, szczególnie tych związanych z produkcją energii. Jest także potrzebny podczas przesyłania impulsów nerwowych wywołujących skurcz lub rozluźnianie mięśni.

Cynk jest niezbędnym składnikiem różnych układów enzymatycznych. Odgrywa istotną rolę w utrzymaniu struktury błony komórkowej. Pełni funkcję ochronną jako przeciwutleniacz. Bierze udział w syntezie keratyny, a więc jest składnikiem kluczowym dla utrzymania prawidłowej struktury skóry i jej wytworów (paznokcie, włosy).

Bor jest ważny dla utrzymania zdrowych kości. Jest zalecany w przypadku osteoporozy, zapalenia stawów, odwapnienia kości i różnych problemów kostno-stawowych (aktywnie uczestniczy w wykorzystaniu witaminy D, wapnia i fosforu do budowy kości).

Skrzyp jest znany i ceniony za bogactwo potasu i krzemionki, która nadaje mu właściwości moczopędne. Jego największą wartością jest zawartość krzemionki, która w różnej formie występuje w tkance łącznej, tworząc część kości, chrząstki i ścięgna.

Sposób użycia

Należy spożywać po 2 kapsułki dziennie, najlepiej przy śniadaniu. Popić szklanką wody.

Skład

Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna (żel celulozowy), węglan wapnia,ekstrakt złodyk i liści skrzypu polnego (Equisetum arvense): 300 mg, substancja wypełniająca: laktoza (z mleka), tlenek magnezu, glukonian cynku (II), cytrynian wapnia, cytrynian magnezu, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu), kwas borowy.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.
  • Suplementy diety nie mogą być stosowane jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Produkt nie jest przeznaczony dla małych dzieci,kobiet w ciąży i karmiących.
  • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
  • Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić od światła.
  • Produkt powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Dodatkowe informacje
Więcej informacji
Ilość netto 96 g
Forma podania tabletki
Zalecana jednorazowa porcja 2
Liczba porcji w opakowaniu 60
Szerokość 5 cm
Długość 5 cm
Wysokość 9,5 cm
Alergeny Mleko i jego pochodne