Osiągnij idealną wagę z Naturhouse
Metoda Naturhouse

Zasady diety nie są skomplikowane, a posiłki można przyrządzać z ogólnodostępnych składników. W czasie kuracji specjalista przekaże Ci cenną wiedzę dotyczącą zdrowego żywienia, nauczy jak komponować posiłki, które produkty wybierać, a które ograniczać. Wskazówki eksperta są istotne nie tylko w czasie trwania kuracji, ale też po jej zakończeniu, kiedy niezbędne jest utrzymanie efektów diety i uniknięcie tzw. jo-jo.

Oto 3 etapy naszej metody, które doprowadzą Cię do idealnej wagi:

Utrata kilogramów
Etap nastawiony na osiągnięcie celu, pozwala na zdrową utratę masy ciała w tempie zalecanym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) czyli około 0,5-1 kg na tydzień. Stopniowa i regularna utrata masy ciała zapobiega wystąpieniu efektu jo-jo. W trakcie kuracji uczymy się prawidłowych nawyków żywieniowych.
Utrata kilogramów

Zacznij od konsultacji z dietetykiem, który przeprowadzi szczegółowy wywiad i pomiary. Na tej podstawie zaproponuje rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Poznasz swojego dietetyka, naszą metodę oraz suplementy diety oraz dowiesz się, jak je stosować z korzyścią dla Twojego zdrowia, samopoczucia i sylwetki. Podczas kontrolnych konsultacji dietetyk będzie monitorować efekty i dopasowywać zalecenia oraz suplementację do uzyskiwanych rezultatów. To prosta droga do wyznaczonego celu!

Stabilizacja masy ciała
Stabilizacja masy ciała
Bardzo istotny etap gwarantujący utrzymanie osiągniętych rezultatów. Dietetyk nie tylko uczy nas prawidłowych nawyków żywieniowych, ale też „wyprowadza” z diety, stopniowo zwiększając kaloryczność i urozmaicając menu w dotychczas wykluczone czy ograniczone produkty.

Cel osiągnięty! By uniknąć efektu jo-jo, z diety wychodź stopniowo. Powoli pod opieką dietetyka zwiększaj kaloryczność i włączaj do jadłospisu produkty do tej pory ograniczone lub zabronione. Nie rezygnuj przy tym z zasad, jakie specjalista przekazywał Ci w trakcie kuracji. Proces stabilizacji może przebiegać kilka tygodni lub dłużej (mniej więcej tyle, ile sama kuracja odchudzająca), w zależności od indywidualnych reakcji organizmu.

Monitorowanie efektów
Po zakończeniu kuracji warto sprawdzać masę ciała i nawyki. Bezpłatne wizyty kontrolne odbywające się raz na 1-3 miesiące pozwalają na monitorowanie wagi, a w razie potrzeby szybką reakcję dietetyka, tak aby przeciwdziałać efektowi jo-jo. Wizyty te uczą samokontroli, która jest niezbędna w prewencji nadwagi i otyłości.
Monitorowanie efektów

Nadal możesz konsultować się z dietetykiem, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy pytania. Specjalista cały czas czuwa i wspiera Cię w utrzymaniu osiągniętych rezultatów. Możesz korzystać z bezpłatnych konsultacji, które pomogą Ci utrzymać zdrowe nawyki i nauczą samokontroli.