Jak przyspieszyć metabolizm?

Jak przyspieszyć metabolizm?

Jak przyspieszyć metabolizm?

Od prędkości naszej przemiany materii zależy nie tylko nasza masa ciała, ale także ilość energii oraz ogólne samopoczucie. Ogromny wpływ na nasz metabolizm wywiera to, co jemy oraz pozostałe elementy naszego stylu życia - dowiedz się, jak można przyśpieszyć metabolizm, zmieniając codzienne nawyki!

Jedz produkty bogate w błonnik

Ten niezwykły składnik diety odchudzającej pobudza do pracy nasze jelita oraz powoduje poczucie sytości (dzięki temu, że pęcznieje w żołądku). Źródłem błonnika jest razowe pieczywo, otręby, kasze oraz rośliny strączkowe. Całkiem sporo błonnika znajduje się również w czarnych jagodach, porzeczkach oraz malinach.

Pij dużo płynów

Kiedy nie dostarczamy ciału odpowiedniej ilości płynów, nasz metabolizm zwalnia, ponieważ “broni się” przed utratą płynów. Konsekwencją może być nie tylko nadwaga, ale również… cellulit! Starajmy się więc wypijać co najmniej dwa litry płynów każdego dnia - może to być woda, zielona herbata albo soki (oczywiście te, które nie są dosładzane). Picie wody wspomaga również usuwanie z ciała zbędnych produktów przemiany materii, a zatem… “odtruwa” organizm.

Nie pomijaj śniadania

Powiedzenie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, to wcale nie mit - to, czy i co jemy na śniadanie, ma duży wpływ na nasz metabolizm. Jeśli zastanawiasz się, jak go przyspieszyć, to jedna z odpowiedzi brzmi: nie wychodź z domu bez pożywnego śniadania! Dietetycy sugerują, aby pierwszy posiłek zjadać nie później niż godzinę po wstaniu z łóżka. To, co jemy na śniadanie, powinno zawierać węglowodany złożone oraz białko - doskonale sprawdzi się zatem owsianka, musli z jogurtem lub ciemne pieczywo z twarogiem i warzywami.

Nie stosuj głodówek

Kiedy pragniemy schudnąć, ale jednocześnie chcielibyśmy przyspieszyć metabolizm, nie powinniśmy zbyt radykalnie ograniczać ilości jedzenia. Owszem, obniżenie kaloryczności posiłków jest niezbędne, ale… uczucie ciągłego głodu i brak odpowiedniej ilości składników odżywczych może doprowadzić do spowolnienia metabolizmu. Najlepiej będzie zatem sięgać po niewielkie posiłki, ale jednocześnie jeść często, w regularnych odstępach czasu. Na przyśpieszenie metabolizmu ideałem jest spożywanie pięciu posiłków dziennie.

Zbadaj się

Czasami, aby udało się przyśpieszenie metabolizmu, konieczne jest przebadanie się i… wyleczenie pewnych schorzeń. Dolegliwości takie, jak niedoczynność tarczycy, choroby nadnerczy czy niewydolność przysadki mózgowej mogą spowolnić naszą przemianę materii. W razie wątpliwości - zawsze warto porozmawiać na ten temat z lekarzem.

Postaw na aktywność

Nie chodzi tutaj o bycie wyczynowym sportowcem, lecz o regularną aktywność fizyczną. Aby przyspieszyć przemianę materii, powinieneś być w ruchu co najmniej trzy razy w tygodniu przez czterdzieści pięć minut.

Jeżeli masz wrażenie, że Twój metabolizm jest zbyt powolny - na przykład jeśli starasz się schudnąć, ale niewiele z tego wychodzi - to dobrze by było, gdybyś skorzystał z porady dietetyka. Specjaliści z Centrum Dietetycznego Naturhouse powiedzą Ci, jak skutecznie przyspieszyć metabolizm!

2020-05-12 12:06:00 688 viewed
Komentarze