Blog

Postanowienia łatwe do spełnienia

Nowy Rok to doskonała okazja do zmian! Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest rozpoczęcie diety. Bardzo często kończy się jednak jedynie na obietnicach i odkładaniu decyzji na przysłowiowe jutro. Zazwyczaj brakuje nam czasu i wystarczająco silnej motywacji. Co zrobić, aby tym razem wytrwać i skutecznie zmienić swoją sylwetkę i polepszyć samopoczucie?

28 grudnia 2021
841 viewed

Jak wrócić do formy po świętach?

Święta Bożego Narodzenia obfitują w ciężkostrawne i kaloryczne potrawy. Tradycyjne dania mogą przysporzyć problemów żołądkowych, a także zaszkodzić figurze. Po świątecznym łasuchowaniu waga wskazuje dodatkowe kilogramy, a Twoje kształty nieco się zaokrągliły? Mamy na to sposoby!

26 grudnia 2021
549 viewed

Grillowana dorada

Dorada jest dobrym źródłem pełnowartościowego białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy D.

10 grudnia 2021
426 viewed

Ciasto marchewkowo-piernikowe

Poznaj przepis na pyszne świąteczne ciasto.

10 grudnia 2021
298 viewed

Barszcz czerwony z uszkami

Pyszny i aromatyczny barszcz! A do niego tradycyjne uszka z kapustą i grzybami.

10 grudnia 2021
308 viewed

Śledzik pod pierzynką

Śledzie są źródłem witamin A i D oraz kwasów omega-3, które należy stale dostarczać naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania.
10 grudnia 2021
183 viewed

Święta bez dodatkowych kilogramów? To proste z Naturhouse!

Zrezygnować z tradycyjnych przysmaków, czy na kilka dni zapomnieć o diecie? Jak przetrwać Święta i nie przytyć podpowiada Zofia Urbańczyk, dietetyk Naturhouse. 

10 grudnia 2021
279 viewed

#ODWAŻ SIĘ i zrób pierwszy krok do nowej sylwetki!

Pandemia covid-19 i długotrwały lockdown przyczyniły się do podjadania w domowym zaciszu i zmniejszenia ilości ruchu. Niestety, jak wskazują statystyki, prawie połowa Polaków przytyła w czasie pandemii średnio 6 kg, a Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Czas na zmiany!

6 września 2021
441 viewed

Arbuz z fetą

Arbuz w około 90% składa się z wody, dzięki czemu jest niskokaloryczny (100g to tylko 45 kcal!). Zawiera witaminy i minerały, ale cenimy go przede wszystkim za zawartość przeciwutleniaczy (substancji spowalniających procesy starzenia) oraz cytruliny (aminokwasu pomocnego w regeneracji mięśni). 

27 lipca 2021
529 viewed

Grill na diecie? Z nami to możliwe!

Czy to, że jesteś na diecie odchudzającej, oznacza, że musisz zrezygnować z przyjemności, jaką jest grillowanie z przyjaciółmi? Bynajmniej! Także osoby dbające o sylwetkę i zdrowie mogą cieszyć się smakiem grillowanych potraw. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad…

27 kwietnia 2021
505 viewed