Dietetyk – ile to kosztuje?

Dietetyk – ile to kosztuje?

Dietetyk – ile to kosztuje?

Szczupła sylwetka jest nie dziś nie tylko wymogiem „kosmetycznym”, ale także oznaką zdrowia – w końcu nadwaga czy otyłość nie sprzyjają dobremu samopoczuciu i prawidłowej pracy narządów wewnętrznych. Nie zawsze jednak łatwo jest ją wypracować – dlatego coraz więcej Polaków decyduje się na wizytę u dietetyka. Zobacz, ile kosztuje wizyta u tego specjalisty i czy warto się do niego udać!

Cena zdrowia, cena urody

Odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą zdrowia człowieka – dlatego tak naprawdę każdy z nas powinien raz na jakiś czas odwiedzić dietetyka, by przeanalizować wraz z nim swój styl życia i wyciągnąć wnioski. Problem polega jednak na tym, że w Polsce usługi tych specjalistów nie są powszechnie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a zatem w większości przypadków za wizytę musimy po prostu zapłacić. Ceny opieki dietetyka są jednak bardzo zróżnicowane: zależą między innymi od lokalizacji, poziomu wykształcenia i doświadczenia danego specjalisty, rodzaju diety, jakiego potrzebujemy (nierzadko ceny diet dla osób mających bardzo specyficzne wymagania żywieniowe są wyższe) oraz od częstotliwości wizyt. Zazwyczaj jednak pierwsza wizyta u dietetyka waha się pomiędzy 80 a 400 zł, natomiast każda kolejna to wydatek rzędu mniej więcej 60 – 200 zł. Pamiętajmy, że do dietetyka należy uczęszczać regularnie – wizyty kontrolne pomagają określić, czy chudniemy w odpowiednim tempie oraz są okazją do wprowadzenia ewentualnych zmian w jadłospisie i powtórzenia pomiarów, na przykład badania składu ciała. Kontrola przeprowadzana jest zatem nie rzadziej, niż raz w miesiącu – stąd koszt rocznej opieki dietetyka to zwykle wydatek wysokości około 1500 – 3000 złotych. Do kosztów kuracji u dietetyka należy często doliczyć wydatki na suplementy diety, których zadaniem jest przyspieszenie odchudzania oraz uzupełnienie makro i mikroelementów, a także badania krwi, które powinny wykonywać wszystkie osoby odchudzające się. Na szczęście ich koszt jest niewysoki – w większości laboratoriów wynosi około 20 złotych. 

Koszt kompleksowej kuracji w Naturhouse (opieka dietetyka, indywidualnie dobrany plan żywieniowy oraz suplementacja) w skali miesiąca to około 400-600 zł.

Decyzja na całe życie

Choć uczęszczanie do dietetyka wiąże się z koniecznością wydania pieniędzy, to jednak warto spojrzeć na to jak na inwestycję – w końcu chodzi tutaj o nasze zdrowie, które jest bezcenne! Poza tym, zdrowe odżywianie może uchronić nas przed chorobami, których leczenie mogłoby w przyszłości naprawdę zrujnować nasze finanse. Przed wizytą zawsze należy jednak sprawdzić czy specjalista, do którego planujemy się udać, posiada odpowiednie kwalifikacje – najważniejsze są ukończone studia na kierunku dietetyka lub technologia żywienia oraz ewentualne dodatkowe kursy i szkolenia. Należy także dowiedzieć się, jakie dany dietetyk posiada doświadczenie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrana osoba naprawdę Ci pomoże i możesz bez obaw powierzyć jej swoje zdrowie – wybierz jedną z poradni dietetycznych Naturhouse. Nasi dietetycy są świetnie wyszkoleni i pomogli już tysiącom osób w schudnięciu i utrzymaniu idealnej wagi. Dodatkowo, w każdej placówce Naturhouse otrzymasz pomoc w doborze najlepszych dla Ciebie suplementów diety, które znacząco ułatwią proces chudnięcia.

Udając się do dietetyka,  nie bój się stawiać wymagań – ci najlepsi będą potrafili im sprostać. Wybierz więc ludzi, którzy o zdrowym odżywianiu wiedzą niemal wszystko - specjalistów z Naturhouse!

2020-05-12 13:10:00 2599 viewed
Komentarze

Nie można dodawać komentarzy do tego artukułu.