Jak zmotywować się do odchudzania? 5 sposobów na wzmocnienie silnej woli

Jak zmotywować się do odchudzania? 5 sposobów na wzmocnienie silnej woli

Jak zmotywować się do odchudzania? 5 sposobów na wzmocnienie silnej woli

Kluczem do osiągnięcia wymarzonej figury jest zdrowe odżywianie oraz systematyczne wykonywanie ćwiczeń. Czasami jednak niemal każdego odchudzającego się dotyka spadek motywacji. Zobacz, co możesz zrobić, aby wytrwać w postanowieniu o diecie!

Jak zmotywować się do odchudzania? Przy użyciu kartki i długopisu!

Często podejmujemy decyzję o odchudzaniu, tak naprawdę nie będąc przekonanymi, że dieta jest nam naprawdę potrzebna. Aby wytrwać w swoim postanowieniu (także wtedy, gdy pojawi się kryzys, na przykład poczujemy zapach ulubionego, bardzo kalorycznego ciasta), dobrze jest rozpisać sobie w postaci mapy myśli powody, dla których chcemy stracić na wadze. Chcesz zmieścić się w ubrania sprzed ciąży? Pragniesz cieszyć się dobrym zdrowiem? A może zależy Ci po prostu na tym, aby Twoje BMI mieściło się w normie? Wypisz wszystkie powody, dla których chcesz schudnąć, po bokach kartki, a na środku umieść hasło “odchudzanie”. Taką notatkę umieść w widocznym miejscu i… często na nią zerkaj!

Określ, ile dokładnie chcesz schudnąć

Powiedzenie sobie “chcę schudnąć” to jeszcze za mało, aby rzeczywiście pozbyć się zbędnych kilogramów - przy wprowadzaniu zmian do swojego życia, należy jasno określić swój cel. Musisz zatem wiedzieć, ile kilogramów lub centymetrów w obwodzie na przykład brzucha chcesz stracić - dzięki temu będziesz w stanie na bieżąco “monitorować” efekty i utrzymywać motywację do dalszego odchudzania.

Wykorzystaj nowe technologie

Portale społecznościowe to miejsce, gdzie możesz znaleźć wiele grup wsparcia - Internet obfituje w fora i grupy dla osób odchudzających się. Jeśli dołączysz do chociażby jednej z nich, uzyskasz wsparcie i pomoc osób, które tak samo jak Ty postanowiły zmienić swoje życie na lepsze. Wspólne wymienianie się przepisami, dzielenie się sukcesami oraz porażkami może bardzo ułatwić Ci proces odchudzania - w końcu w przełomowych momentach nikt nie lubi być sam! Pamiętaj tylko, że rozmowy z innymi odchudzającymi się mają służyć wzajemnej pomocy, a nie nieustannemu porównywaniu się - każdy człowiek chudnie w nieco innym tempie i jest  to w pełni normalne.

Kup sobie nagrodę

Jak najłatwiej zauważyć, że nasza sylwetka rzeczywiście się zmienia? Oczywiście, w pierwszej kolejności widać to po ubraniach! Spraw sobie zatem jakiś wyjątkowo ładne ubranie w rozmiarze, do którego dążysz - myśl o tym, że już “za parę kilo” zmieścisz się w swoją wymarzoną sukienkę lub spodnie, będzie stanowiła wspaniałą motywację do odchudzania! Część garderoby, w którą chcesz się zmieścić, powinieneś umieścić w widocznym miejscu szafy - dzięki temu nieustannie będziesz mieć przed oczami to, o co walczysz!

Szukasz motywacji do odchudzania? Udaj się do dietetyka

Doskonałym pomysłem na wzmocnienie silnej woli jest odchudzanie pod opieką dietetyka - na przykład specjalisty z Centrum Dietetycznego Naturhouse. Dietetyk pomoże nam ułożyć odpowiedni jadłospis oraz będzie systematycznie oceniał osiągane przez nas efekty. Ponadto, badania psychologów dowodzą, że fakt wydania na coś pieniędzy dodatkowo motywuje nas do tego, by nie zaprzepaścić swojej szansy na zmianę.

2020-05-12 12:25:00 627 viewed
Komentarze

Nie można dodawać komentarzy do tego artukułu.