Pożegnaj nadmiar wody z organizmu

Pożegnaj nadmiar wody z organizmu

Pożegnaj nadmiar wody z organizmu

Miewasz opuchnięte stopy, problemy z założeniem pierścionka, obserwujesz wzrost wagi i czujesz się czasem napompowana jak balonik? Twój organizm prawdopodobnie zatrzymuje wodę. Sprawdź co radzi Dietetyk Naturhouse, by temu zaradzić!

Przyczyny takiego stanu mogą być różne. U kobiet zazwyczaj są związane z cyklem hormonalnym, ale mogą mieć również związek ze stresem, spożywaniem alkoholu, kawy, nadmiernej ilości soli w potrawach czy wypijaniem zbyt małej ilości wody w ciągu dnia. Obrzęki mogą również pojawiać się w przypadku nieprawidłowej pracy nerek, wątroby, tarczycy, serca lub w konsekwencji przyjmowanych leków. Jeśli wykluczyłaś czynniki chorobotwórcze, a problem nadal występuje, warto zwrócić uwagę na tryb życia i nawyki żywieniowe. Ich zmiana przyniesie poprawę!

Poznaj metody dietetyka, które pomogą Ci pozbyć się opuchlizny i zatrzymanej w organizmie wody.

1)      Pij, nawadniaj

Im mniej pijesz, tym organizm chętniej zatrzymuje wodę, gdyż nie wie kiedy zostanie ona dostarczona ponownie. Gdy regularnie będziesz popijać wodę w ciągu dnia, organizm nie będzie musiał jej magazynować. Dostarczaj ciału około 2 litry niegazowanej wody mineralnej – małymi łykami przez cały dzień.

2)      Zmień nawyki

Ogranicz ilość soli w potrawach na rzecz świeżych lub suszonych ziół. Zrezygnuj z fast-foodów, posiłków na mieście, słodyczy i przetworzonej żywności. Jedz świeże, najlepiej surowe warzywa i owoce – zadbasz o odpowiednią podaż witamin i minerałów oraz błonnika. Wyklucz kawę, alkohol oraz inne używki – sprzyjają zatrzymywaniu wody.

3)      Zastosuj wspomagające suplementy

Odpowiednie wyciągi z ziół, owoców i warzyw skoncentrowane w suplementach diety, mogą zdziałać cuda! Ekstrakt z liści czerwonych winogron, miąższ gorzkiej pomarańczy, ekstrakt z owoców czarnej porzeczki, witamina C i B1 w połączeniu działają silnie drenująco i detoksykująco – tym samym usprawniają funkcjonowanie gospodarki wodnej organizmu. Znajdziesz je w kapsułkach Fluicir Vitis dostępnych w Centrach Dietetycznych Naturhouse. Dodatkowo kapsułki te wzmacniają układ krążenia, działają przeciwzakrzepowo i pomagają się pozbyć cellulitu wodnego. Fluicir Vitis pomoże Ci skutecznie pozbyć się zatrzymywanej wody oraz uniknąć uczucia ciężkości i opuchnięcia.

2020-05-12 13:42:00 1585 viewed
Komentarze

Nie można dodawać komentarzy do tego artukułu.