Pokonaj cellulit

Pokonaj cellulit

Pokonaj cellulit

Cellulit to problem występujący nie tylko u osób z nadwagą. W walce z nieestetyczną „pomarańczową skórką” duże znaczenie ma stosowana na co dzień dieta. Jakie zatem zmiany należy wprowadzić do jadłospisu, aby cieszyć się gładką skórą? O poradę warto poprosić dietetyka.

Czym jest cellulit?

Cellulit to problem, który dotyczy przede wszystkim kobiet. Najczęściej pojawia się podczas dojrzewania, wskutek stosowania tabletek antykoncepcyjnych, ciąży, a także w okresie menopauzy. Jego powstanie wywołują często żeńskie hormony. W przypadku, gdy wyższy jest poziom estrogenu w stosunku do progesteronu, działa on rozszerzająco na naczynia krwionośne, w efekcie czego zwiększa się ich przepuszczalność i pojawia się miejscowy obrzęk, który bezpośrednio przyczynia się do utworzenia tkanki cellulitowej. Konsekwencją jest niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w głębszych partiach skóry. W rezultacie tworzą się widoczne, wypukłe grudki i bruzdy. Umiejscowione są głównie tam, gdzie najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa, czyli na pośladkach, udach czy brzuchu. W zaatakowanych przez cellulit tkankach znacznie pogarsza się krążenie limfy i krwi, dlatego komórki są mniej dotlenione, a przez to i gorzej ukrwione. Tłuszcz nie ulega spaleniu, a organizm magazynuje wodę i toksyny, przez co tworzą się nieestetyczne fałdy i zgrubienia. Aby zredukować objawy „pomarańczowej skórki”, warto pomyśleć o zmianie stylu życia oraz zastosowaniu odpowiedniej diety.

Dieta na cellulit

Powstawianiu cellulitu w dużej mierze sprzyja niezdrowy tryb życia, brak aktywności fizycznej, używki, jak również otyłość oraz stosowanie diety bogatej w węglowodany, tłuszcze i sól. Najlepszą profilaktyką są zatem odpowiednie nawyki żywieniowe. – Aby uniknąć lub pozbyć się nieestetycznego problemu warto wybierać produkty lekkostrawne, takie jak ryby, chude mięso, brązowy ryż. Powinniśmy ograniczyć wszelkie tłuszcze zwierzęce i węglowodany, w szczególności przekąski takie, jak słodycze, fast-food i chipsy. W zamian możemy sięgać po bogate w witaminy i antyoksydanty owoce oraz warzywa – mówi Katarzyna Payerhin, dietetyk Naturhouse. - Unikajmy także produktów wysoko przetworzonych takich jak, zupy czy sosy w proszku. Zawierają one konserwanty oraz sztuczne barwniki, które gromadzą się w naszym organizmie i dostarczają mnóstwa zbędnych kalorii – dodaje ekspert Naturhouse. To samo dotyczy wszelkiego rodzaju używek – palenie papierosów osłabia naczynia krwionośne i zwiększa prawdopodobieństwo powstawania obrzęków. Zalecana jest także rezygnacja z soli, która powoduje zatrzymanie wody w naszym organizmie. Z powodzeniem można ją zastąpić innymi przyprawami: bazylią, oregano, kolendrą, cebulą czy czosnkiem. Na kondycję skóry korzystnie wpłynie również picie zielonej herbaty, która posiada wiele cennych właściwości – przyspiesza trawienie, oczyszcza organizm i pomaga w usunięciu szkodliwych toksyn. Możemy wypróbować także inne herbatki ziołowe o podobnych właściwościach, np. na bazie skrzypu polnego, pokrzywy, lipy czy kopru włoskiego. Dodatkowo do codziennego menu warto włączyć napój z zielonej natki pietruszki. Oprócz naparów z ziół, codziennie powinniśmy pić również co najmniej 1,5 l niegazowanej wody mineralnej.

Właściwie dobrana suplementacja

Czasami sama dieta na cellulit nie wystarczy, aby pozbyć się zgromadzonej tkanki cellulitowej. Pomocne mogą się okazać suplementy diety, które dzięki odpowiednim ekatraktom pobudzą drenaż limfatyczny, przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej i wspomogą redukcję obrzęków. Takim działaniem wykazuje się właśnie Slimbel Cellulit dostępny w Centrach Dietetycznych Naturhouse. Dwufazowe saszetki do roszpuszczania w wodzie dzięki aktywnym wyciągom z pestek winogron, skrzypu polnego, guarany zielonej herbaty, borówki, szałwii i wiązówki skutecznie pomagają pozbyć się pomarańczowej skórki. W połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną dają doskonałe rezultaty!

Ruch to zdrowie      

W walce z cellulitem ważna jest nie tylko sama dieta antycellulitowa i suplementacja. Musimy pamiętać też o aktywności fizycznej. Najkorzystniejsze będą ćwiczenia aerobowe, jak fitness, jogging, jazda na rowerze czy szybki spacer. Równie dobrym sposobem na kształtowanie sylwetki jest pływanie. Odpowiednie nawyki żywieniowe w połączeniu ze sportem pomogą nam nie tylko pozbyć się uciążliwego problemu, ale także poprawią naszą kondycję i wpłyną na lepszą samoocenę.

Zastosuj odpowiednią pielęgnację

Regularnie stosuj kremy lub żele antycellulitowe (np. Redunat żel lipoaktywny), wmasowując je starannie. Uciskanie, szorowanie, pocieranie i ugniatanie skóry poprawia mikrokrążenie, a tym samym pomaga usunąć z tkanek nadmiar wody, a z nim złogi toksyn. Pomocne mogą okazać się bańki chińskie, jednak nie powinno się ich używać przy skórze naczynkowej i wrażliwej (mogą prowadzić do powstania siniaków). Świetnie działa też szczotkowanie skóry, które można robić na mokro i na sucho, wspierając mikrokrążenie i ułatwiając wchłanianie substancji zawartych w kosmetykach. 

2020-05-18 08:48:00 783 viewed
Komentarze